Wspierają nas

Zawodowcy kochają śliwki kalifornijskie

Śliwki kalifornijskie zostały docenione przez wielu znanych mistrzów sztuki kulinarnej, którzy podzielają nasze zamiłowanie do najwyższej jakości suszonych śliwek. Do naszych ambasadorów należą między innymi:

Marieta Marecka

Prowadząca program kulinarny “ABC GOTOWANIA” oraz „365 Obiadów Mariety Mareckiej”
w telewizji Kuchnia+, blogerka (www.wkuchnibezdubli.pl), felietonistka, autorka książek kulinarnych, prowadząca warsztaty kulinarne. Nie lubi monotonii kulinarnej. Kocha sprzęty kuchenne, publikacje kulinarne i swojego męża. Śliwki kalifornijskie na stałe goszczą w jej kuchni, opracowała wiele różnorodnych przepisów, które można znaleźć między innymi w specjalnych e-bookach: „Śliwka kalifornijska na 16 sposobów” czy „Smaki z klasą”.

Paweł Loroch

Jeden z najbardziej znanych polskich dziennikarzy i ekspertów kulinarnych, pisarz, fotograf, osobowość telewizyjna, erudyta. Autor książek – m.in. „Atlas Kanapek Świata” (National Geographic), „Kuchnia portugalska” i „Dania na piątki”. Znany z programów tj. „Gastrofaza” (Antyradio), „Szef Kuchni” (Radio PiN), “Czułe Dranie” (TV4), “Pytanie na śniadanie” (TVP2), „Bitwa na noże i widelce” (Kuchnia+), „Jadało się” (Kuchnia+). Założyciel pierwszego kulinarnego radia na świecie: www.jemradio.pl. Pomysłodawca i współprowadzący audycji „A śliwka na to…” – poradnika kulinarnego Przyjaciółki z Kalifornii.

Barbara Dąbrowska-Górska

Sama o sobie mówi, że jest dietetykiem z pasją. Doświadczona konsultantka żywieniowa, współautorka książek „Dieta albo cud. Test 42 diet”, „Dziennik diety. Szczuplej dzień po dniu” oraz licznych publikacji o tematyce odżywiania. W wolnych chwilach gotuje, a potem fotografuje to, co ugotowała. Prowadzi bloga: lunchblog.pl. Barbara jest ekspertem merytorycznym kampanii „Przyjaciółka z Kalifornii”, w której przybliża informacje na temat właściwości odżywczych śliwki kalifornijskiej, planuje i komentuje badania, a także dzieli się swoją szeroką wiedzą nt. zdrowego stylu życia i odżywiania. Jako ekspert komentowała między innymi raport „Style odżywania wśród Polek” czy  „Style śniadaniowe wśród Polek”.