O śliwkach kalifornijskich

Oryginalna super-żywność

SUPERFOOD

Oryginalna super-żywność

SUPERFOOD

rzeczownik: superfood; rzeczownik w liczbie mnogiej: superfoods; rzeczownik: super-food; rzeczownik w liczbie mnogiej: super-foods żywność bogata w składniki odżywcze, uznawana za szczególnie korzystną dla zdrowia i dobrego samopoczucia.

Suszone śliwki to bez wątpienia jedne z pierwszych superfoods, a suszone śliwki z Kalifornii to szczyt doskonałości! Jako największy producent i dostawca i najlepszych suszonych śliwek na świecie Kalifornia eksportuje swoją niezwykłą super-żywność – znaną z legendarnego smaku i znakomitej jakości – do ponad 72 krajów.

Nic dziwnego, że Polacy znajdują się w gronie domagającym się tych ultra-zdrowych, wysoko odżywczych (więcej informacji w punkcie – Odżywanie i zdrowie) i przepysznych cowoców. Śliwki kalifornijskie to obowiązkowy produkt w każdym domu, idealnie nadający się na talerz, jako wygodna, odżywcza przekąska lub jako uniwersalny składnik wielu potraw.

Dzięki poparciu wielu najznakomitszych kulinarnych gwiazd oraz dietetyków, sprzedaż śliwek kalifornijskich rośnie. Dzisiaj można je znaleźć w sieciach marketów spożywczych, a także w sklepach osiedlowych jak również we wiodących sklepach ze zdrową żywnością. Aby kupić oryginalne suszone śliwki pochodzące ze słonecznej Kalifornii, wystarczy spojrzeć na informację o kraju pochodzenia (Kalifornia lub USA), aby się upewnić, że kupujemy suszone śliwki najwyższej klasy.

California Prune Board

W California Prune Board, podlegającej Sekretarzowi ds. Żywności i Rolnictwa stanu Kalifornia, zrzeszonych jest 800 sadowników i firm konfekcjonujących suszone śliwki z Kalifornii, dzięki czemu jest największym producentem suszonych śliwek na świecie. Suszone śliwki z Kalifornii cieszą się szerokim uznaniem dzięki swojej znakomitej jakości uzyskanej dzięki stosowanymi w regionie rygorystycznymi technikami zbiorów i surową kontrolą jakości.

California Prune Board odpowiada za marketing śliwek kalifornijskich i aktywnie promuje swoje „designerskie” śliwki wśród konsumentów i klientów biznesowych w Polsce i Europie. Od 1986 r. Kampania marketingowa obejmuje:

  •     Reklamę, PR i promocję handlową
  •     Badania rynku
  •     Produkcję, przetwórstwo i badania żywieniowe
  •     Edukację

Pionierskie badania

Oprócz dostarczania niezwykłych suszonych śliwek i odgrywania centralnej roli w tworzeniu kategorii śliwki w Europie, California Prune Board wiedzie również prym we wspieraniu światowej klasy, przełomowych badań dotyczących szerokich korzyści zdrowotnych i odżywczych wynikających z włączenia do diety suszonych śliwek.

Inwestycje California Prune Board w badania żywieniowe zostały docenione oświadczeniem zdrowotnym Komisji Europejskiej w 2013 r., które potwierdza, że spożywanie 100g suszonych śliwek dziennie ma korzystny wpływ na pracę jelit. Jako naturalny autorytet w branży i lider kategorii California Prune Board nie ustaje we współpracy z naukowcami, by weryfikować kolejne ważne oświadczenia zdrowotne.

Więcej stron na temat Departamentu Rolnictwa USA znajduje się na stronie

www.fas.usda.gov