Jak powstają suszone śliwki?

Doskonałe warunki uprawy

800 sadowników uprawiających śliwkę i 29 firm konfekcjonujących śliwki suszone zainwestowało ponad 150 lat w udoskonalanie technik uprawy i zbierania śliwek, pozwalających dostarczać najlepsze zbiory klasy premium doceniane na całym świecie za ich legendarny smak i jakość.
Śliwki kalifornijskie przychodzą na świat, wyrastając na drzewkach ‘Petite d’Agen’, które najlepiej się czują na żyznych glebach znajdujących się w dolinach Sacramento i San Joaquin w stanie Kalifornia. Ta znakomita gleba, w połączeniu z długim, ciepłym okresem wegetacji oraz obfitym nawadnianiem drzewek, zapewnia optymalne warunki powstawania smakowitych, soczystych śliwek, którym pozwalamy naturalnie dojrzewać w kalifornijskim słońcu.

Fachowa wiedza rolnicza

Fachowa wiedza przekazywana z pokolenia na pokolenie umożliwia naszym rolnikom uprawianie najlepszych śliwek, słynnych na całym świecie ze względu na ich soczysty, znakomity smak, delikatną, gładką fakturę i małe pestki. Niewiele owoców może w pełni dojrzewać na drzewach,więc potrzebne są rzeczywiste umiejętności i właściwy osąd, by dokładnie wiedzieć, kiedy śliwki osiągnęły najlepszą dojrzałość, właściwą twardość i prawidłowy poziom naturalnych cukrów, aby były gotowe do zbioru.

Zaawansowane techniki zbioru

Wyjątkowa jakość naszych zbiorów wiąże się nie tylko ze znakomitymi warunkami uprawy występującymi w Kalifornii i bezkonkurencyjnym dziedzictwem rolnictwa. Wiele lat doświadczenia zapewniło Kalifornii wiodącą rolę, jeżeli chodzi o zaawansowane, supernowoczesne techniki zbioru, zapewniające, że z doskonałych świeżych śliwek powstają suszone śliwki klasy premium. Zamiast ryzykować uszkodzenie owocu pozwalając mu spaść z drzewa, owoce strząsane są mechaniczne we właściwym czasie, dzięki czemu śliwki zostają zebrane w ciągu kilku sekund i trafiają do mycia, zanim zostają mechanicznie załadowane na tace, ułożone w stosy i przeniesione do tuneli suszących. Suszenie owoców na ogół trwa od 18 do 22 godzin.
Uważny monitoring zbiorów ma zasadnicze znaczenie, ponieważ nasi rolnicy są zobowiązani podtrzymywać znakomitą reputację słynnych kalifornijskich śliwek. Ich głęboka wiedza, zaawansowane techniki i bogate doświadczenie pozwalają na zebranie śliwek z całej kalifornijskiej plantacji w ciągu zaledwie 30 dni.