Gorące newsy ze słonecznej Kalifornii! Branża śliwki kalifornijskiej pod nową marką

Gorące newsy ze słonecznej Kalifornii! Branża śliwki kalifornijskiej pod nową marką

Nie ulega wątpliwości, że najlepsze na świecie suszone śliwki pochodzą z Kalifornii. To właśnie Kalifornijczycy uprawiają owoce klasy premium. Kalifornia jest najbardziej niezawodnym i stabilnym źródłem w branży pod względem jakości, wielkości oraz smaku owoców, dlatego cały świat kieruje się do Kalifornii po suszone śliwki. 

Najlepsze śliwki na ziemi dobrze znane jako śliwki kalifornijskie mają nową markę – reprezentującą wszystko, co decyduje o niepowtarzalności śliwki suszonej z Kalifornii: świetne warunki uprawy, wiedza pokoleń sadowników, perfekcyjny system suszenia oraz rolnictwo najwyższej jakości na świecie.  

Ponad 150 lat doświadczenia 

Żyzne gleby doliny Sacramento i San Joaquin oraz kalifornijskie słońce dają warunki do produkcji aromatycznych i słodkich owoców, uwielbianych przez ludzi na całym świecie. Sadownicy ze Złotego Stanu mają już ponad 150 lat doświadczenia w uprawie najlepszych śliwek. Przez ten czas stali się czołowymi producentami suszonej śliwki na świecie. Suszone śliwki z Kalifornii są produkowane w tradycyjny sposób z dbałością o to, aby każdy owoc był zebrany w najlepszym momencie, kiedy osiągnie optymalny rozmiar, wyjątkową teksturę i charakterystyczną słodycz. 

Kalifornijczycy są ekspertami jeśli chodzi o dokładne wyznaczanie momentu, kiedy owoce najlepiej nadają się do zerwania. Między innymi dlatego słyną z produkcji suszonych śliwek najwyższej jakości.  

Doskonale łączą się ze smakami 

Śliwki kalifornijskie smakują i komponują się z innymi smakami jak żadne inne śliwki na świecie. Mają świeży, słodki i bogaty smak oraz niezrównany, delikatny aromat. Suszone śliwki kalifornijskie dobrze komponują się ze smakiem słodkim i słonym. Ziemisty, owocowy smak umami śliwek kalifornijskich łączy się ze słonymi, kwaśnymi i fermentowanymi składnikami, takimi jak oliwki, kapary, ocet i tamari. Suszone śliwki łączą się bardzo dobrze w recepturach, które wykorzystują bogate i złożone nuty smakowe – takie jak espresso, czekolada i chilli 

Śliwka dla zdrowia 

Nowa marka idealnie odzwierciedla wyjątkowy charakter suszonych śliwek kalifornijskich i ukazuje w całej rozciągłości wszystkie płynące z nich korzyści. Nowy projekt logo rozwija deklarację pochodzenia owoców w wizerunek lidera na rynku, a komunikat wyrażany podwójnym hasłem: Prunes. For life „Śliwki. Dla życia” sygnalizuje, że śliwki kalifornijskie są dobre dla zdrowia, na każdym etapie życia. 

Kalifornijskie śliwki są idealną odpowiedzią na rozwijające się trendy prozdrowotne. Rosnąca świadomość konsumentów, popularyzacja zdrowego stylu życia i żywienia, sprawiają, że coraz więcej osób świadomie sięga po kalifornijskie śliwki, które charakteryzują się licznymi właściwościami odżywczymi wpierającymi między innymi zdrowie jelit czy serca. Zdrowie układu pokarmowego staje się przedmiotem większego zainteresowania i zyskuje na znaczeniu, a badania sugerują również, że spożywanie pięciu lub sześciu śliwek suszonych dziennie może wspierać zdrowie kości. 

Śliwka kalifornijska na światowych rynkach 

Kalifornia uprawia 99% całkowitej produkcji śliwek w Stanach Zjednoczonych i 40% światowej produkcji śliwek.  

Od ponad trzydziestu lat na całym świecie otwierają się rynki dla śliwki kalifornijskiej. Kalifornia zainwestowała w procesy uprawy i kontroli jakości w połączeniu z badaniami wartości odżywczych i plonów, przy jednoczesnym zaangażowaniu w zrównoważone rolnictwo i etyczne warunki pracy. 

Suszone śliwki z Kalifornii są dostarczane do ponad 60 krajów na całym świecie. Nowa marka będzie w dużym stopniu będzie prezentowana na dotychczasowych rynkach, w tym w USA, Kandzie, Unii Europejskiej, Japonii, Chinach i Korei Południowej.