Koktajle mocy po imprezie i świętach

22 grudnia 2016

Koktajle mocy po imprezie i świętach

Święta, święta…i po świętach. Brzuchy pełne, portfele puste a spodnie – trochę jakby za ciasne?
No cóż, taki urok świąt, że kaloriami przejmujemy się dopiero, gdy spojrzymy na naszą sylwestrową kreację, która przypomina nam, że do sylwestrowej nocy już tylko kilka dni. Detoks i lekka dieta po świętach przyda się każdej z Nas. Zmęczony 3 dniową ucztą organizm skorzysta na mniejszych i lekkostrawnych potrawach a i sukienka będzie leżeć idealnie.

Ja w okresie przedsylwestrowym najchętniej sięgam po koktajle. Są dla mnie idealną propozycją na udany posiłek w każdym momencie dnia, ale chyba najlepiej smakują na śniadanie. Koktajle i smoothie mają tę ogromną zaletę, że można w nich zmiksować wszystko na co nam przyjdzie ochota, dodać ulubione, pożywne składniki takie jak: spirulina, siemię lnianę, jagody no i oczywiście śliwki kalifornijskie a otrzymamy wówczas, pyszną, sycącą oraz niezwykle zdrową opcję posiłku. A co najważniejsze zajmie nam to tylko kilka minut!

Po świątecznym gotowaniu został mi jeszcze spory zapas suszonych śliwek kalifornijskich i to właśnie one są w składzie moich obecnych faworytów koktajlowych. A ponieważ suszone śliwki wspierają pracę układu trawiennego*, te koktajle świetnie oczyszczą organizm i pomogą lekką nogą przetańczyć sylwestrową noc. Nie wspominając, że dzięki obecności potasu, żelaza, manganu i witaminy B6, sprawdzą się także przy zmaganiu się z objawami „dnia następnego” kiedy organizm potrzebuje wielkiego wsparcia. Taka, mam nadzieję, że przydatna porada od przyjaciółki z Kalifornii na przyjemny pierwszy dzień Nowego roku;)

[*korzystny efekt przy spożyciu 100g śliwek suszonych dziennie]

                                 Szampańskiej nocy i przyjemnego poranka,

Wasza Przyjaciółka z Kalifornii

Oczyszczający koktajl na kaca ze śliwką kalifornijską

https://californiaprunes.pl/recipe/oczyszczajacy-koktajl-kaca-ze-sliwka-kalifornijska/

koktajl oczyszczający

Oczyszczający śniadaniowy koktajl z płatków owsianych i śliwek kalifornijskich

https://californiaprunes.pl/recipe/oczyszczajacy-sniadaniowy-koktajl-platkow-owsianych-sliwek-kalifornijskich/

cpb_sniadaniowy_koktajl_detox_2

Zapisz