O śliwkach kalifornijskich

Oryginalna super-żywność

SUPERFOOD

rzeczownik: superfood; rzeczownik w liczbie mnogiej: superfoods
żywność bogata w składniki odżywcze, uznawana za szczególnie korzystną dla zdrowia i dobrego samopoczucia.

Suszone śliwki to bez wątpienia jedne z pierwszych superfoods, a suszone śliwki z Kalifornii to szczyt doskonałości! Jako największy producent i dostawca najlepszych suszonych śliwek na świecie Kalifornia eksportuje swoją niezwykłą super-żywność – znaną z legendarnego smaku i znakomitej jakości – do ponad 72 krajów.

Nic dziwnego, że Polacy znajdują się w gronie domagającym się tych ultra-zdrowych, wysoko odżywczych (więcej informacji w punkcie – Właściwości odżywcze i zdrowotne) i przepysznych cud-owoców. Śliwki kalifornijskie to obowiązkowy produkt w każdym domu, idealnie nadający się jako wygodna, odżywcza przekąska lub jako uniwersalny składnik wielu potraw.

Dzięki poparciu wielu najznakomitszych kulinarnych gwiazd oraz dietetyków, sprzedaż śliwek kalifornijskich w Polsce stale rośnie. Dzisiaj można je znaleźć w sieciach marketów spożywczych, a także w sklepach osiedlowych jak również we wiodących sklepach ze zdrową żywnością. Aby kupić oryginalne suszone śliwki pochodzące ze słonecznej Kalifornii, wystarczy spojrzeć na opakowaniu, na informację o kraju pochodzenia (Kalifornia lub USA), aby się upewnić, że kupujemy suszone śliwki najwyższej klasy.

California Prune Board

W California Prune Board, podlegającej Sekretarzowi ds. Żywności i Rolnictwa stanu Kalifornia, zrzeszonych jest 900 sadowników i firm konfekcjonujących suszone śliwki z Kalifornii, dzięki czemu jest największym producentem suszonych śliwek na świecie. Suszone śliwki z Kalifornii cieszą się szerokim uznaniem, dzięki swojej znakomitej jakości, uzyskanej poprzez stosowane w regionie rygorystyczne techniki  zbiorów i surową kontrolę jakości.

California Prune Board odpowiada za marketing śliwek kalifornijskich i aktywnie promuje swoje „designerskie” śliwki wśród konsumentów i klientów biznesowych w Polsce i Europie. Od 1986 r. kampania marketingowa obejmuje:

  • Reklamę, PR i promocję handlową
  • Badania rynku
  • Produkcję, przetwórstwo i badania żywieniowe
  • Edukację

Pionierskie badania

Oprócz dostarczania niezwykłych suszonych śliwek i odgrywania centralnej roli w tworzeniu kategorii śliwki w Europie, California Prune Board wiedzie również prym we wspieraniu światowej klasy, przełomowych badań dotyczących szerokich korzyści zdrowotnych i odżywczych wynikających z włączenia do diety suszonych śliwek. Inwestycje California Prune Board w badania żywieniowe zostały docenione oświadczeniem zdrowotnym Komisji Europejskiej w 2013 r., które potwierdza, że spożywanie 100g suszonych śliwek dziennie ma korzystny wpływ na pracę jelit. Jako naturalny autorytet w branży i lider kategorii California Prune Board nie ustaje we współpracy z naukowcami, by weryfikować kolejne ważne oświadczenia zdrowotne.

Więcej stron na temat Departamentu Rolnictwa USA znajduje się na stronie

www.fas.usda.gov